Przedmiot pierścień

Pierścień to jeden z najczęściej spotykanych przedmiotów na całym wybrzeżu. Ludzie od zawsze tworzyli takie właśnie elementy ozdobne. Z czasem – kiedy magia stawała się coraz bardziej popularna – potężni magowie wykuwali pojedyncze pierścienie i wpajali w nie magiczną moc. Osoba która je zakładała potrafiła się przemienić w jednym momencie w potężnego czarodzieja.
Czasami jednak zdarzali się żartownisie którzy zaczarowywali pierścień tak, by ten przysparzał osobie ją noszącej samych problemów. Tak zaklęte pierścienie dają ujemne punkty w charakterystyce postaci i stworzone są w taki sposób by nie można było ich zdjąć. W takim przypadku konieczna jest pomoc druida który za pomocą odpowiednich zaklęć lub wywarów zdejmie lub zniszczy pierścień.

Artefakty biały kielich

Mały, niepozorny, na pierwszy rzut oka wyglądający jak zwykły kielich do wina wykonany z białego, mlecznego szkła. Kiedy się mu jednak dokładniej przyjrzeć, można zobaczyć iż na jego ściankach porusza się niezliczona ilość postaci. To uwięzione w kielichu dusze osób które z niego piły…

Zadaniem graczy jest odnalezienie kielicha i uwolnienie duszy dawno zaginionego przyjaciela. Wyruszył on na poszukiwanie tego właśnie przedmiotu, po czym słuch o nim zaginął.

Kiedy kilka lat później w mieście pojawia się dziwny podróżnik, wyjawia on miejsce położenia kielichu i osoby która go posiada…

Przedmiot miecz

Miecz używany jest przez wojowników. Jeśli jest lekki – także przez łotrzyków czy złodziei. Bardzo często mylony z maczetą albo długim nożem. Miecze zazwyczaj występują w trzech odmianach: krótki, długi i ciężki (ten ostatni to także długi miecz jednak wymaga wyższych parametrów siły by z niego korzystać).

Miecz pojawia się bardzo często już na początku rozgrywki – wszak bez niego ciężko by bylo walczyć jakiemukolwiek wojownikowi. Mistrzom gry polecamy jednak by nie wyposażać w bardzo dobry „sprzęt” wojownika już na początku. Niech to będzie krótki, lekki miecz – aby wojownik współpracował z resztą drużyny.