Nieumarli

Szkielet – Magicznie ożywiony szkielet humanoida – głupi i bezmyślny, nic nie pamięta ze swego wcześniejszego życia. Łatwy do pokonania, jeśli wie się jak sie za niego zabrać – bronie tnące, a szczególnie kłujące nie odnoszą prawie żadnego skutku.
Szkielety – podobnie jak inni nieumarli – czasami rodzą się same, w miejscach silnej, złej magii. Drużyna spotkała pierwsze swoje szkielety w ruinach piramidy na bagnach, która była świątynią Setesha, starożytnego boga węży.

Zombie – Magicznie ożywione ciało, w różnym stopniu rozkładu. Bezmyślny stwór pozbawiony własnej woli. O ile nie jest pod rozkazami jakiegoś nekromanty, to po prostu atakuje wszystko co żywe. Podobnie jak szkielety zombie po raz pierwszy stanęły na drodze drużyny w ruinach piramidy na bagnach, która była świątynią Setesha, starożytnego boga węży.

Latająca Czaszka – Również martwiak, powstały ze zdekompletowanego szkieletu. Czaszka humanoida, potrafiąca lewitować i latać, która atakuje wszystko co żyje za pomocą zębów, lub po prostu taranując ofiary.
Podobnie jak szkielety latające czaszki po raz pierwszy stanęły na drodze drużyny w ruinach piramidy na bagnach, która była świątynią Setesha, starożytnego boga węży.